fbpx

Kodėl pavojinga prekiauti tik per Facebook ar Instagram?

Lietuvoje ypač populiarios Facebook parduotuvės ir butykai, kuriuose prekiaujama įvairiomis prekėmis, nuo savo augintų daržovių iki baldų ar paslaugų. Toks verslo modelis yra nesudėtingas, tačiau iškyla tam tikrų problemų:

  • vien tik Facebook parduotuvė nesuteikia, jokios reprezantatyvios ir išskirtinės išvaizdos, nes visos parduotuvės atrodo taip pat.
  • sunku surasti norimą parduotuvę, nes tų verslų versliukų yra labai daug ir dažnai jie skiriasi vos viena raide pavadinime.
  • Facebook gali tiesiog išjungti jūsų parduotuvę jūsų net neįspėję dėl neatitikimo jų reikalavimams.
  • Pandemijos metu daug žmonių išsitrynė Facebook paskyras, dėl Facebook taikomų faktų tikrinimo, informacijos ribojimo, paskyrų uždarinėjimo ir pan. (Facebook ištrynė apie 20 mln. žinučių susijusių su Covid-19 ir uždarė apie 1,3 mlrd. paskyrų, kurios valdė įvairius verslus ir puslapius).

Todėl puikia išeitimi tampa internetinės parduotuvės sukūrimas. Šiuo metu sukurti svetainę pvz. www.pvzparduotuvė.lt yra tikrai nesunku, o nuolat iš savo Facebook puslapio kviečiant užeiti į jūsų el. svetainę galite rinkti potencialių klientų elektroninio pašto adresus ir jiems išsiųsti svarbią informaciją ar išpardavimo prekių nuotraukas. O jei atsitiktų taip, kad Facebook išjungs jūsų puslapį, jau turėsite sukūrę savo klientų bazę. Taip pat labai lengvai galima kelti informaciją įvairiais būdais:     

  • Iš jūsų elektroninės parduotuvės prekes sukelti tiesiai į Facebook puslapį.        
  • Iš jūsų Instagram  nuotraukas sukelti tiesiai į elektroninės parduotuvės puslapį kaip galeriją.         
  • Iš jūsų elektroninės parduotuvės sukelti prekes į Instagram parduotuvę.
  •  Iš jūsų elektroninės parduotuvės sukelti prekes tiesiai į Ebay/Amazon/Etsy

Žemiau pateiksime pavyzdį, kaip tai atrodo realybėje.

pilna-svetaine-zoe-bijoux-minimaliste

1  

Sukuriama svetainė ir sukeliamos prekės į el.parduotuvę.

2

Sukuriamas Facebook puslapis ir prekės iš parduotuvės automatiškai rodomos Facebook puslapyje su kainomis ir akcijinėmis prekėmis. Savo svetainę galite naudoti ir kaip sandėlio apskaitos vedimo įrankį, nes puikiai matysite, kiek kokio modelio ar dydžio daiktų dar turite nepardavę. 

facebook-zoe-parduotuve
zoe-parduotuve-facebook

3

Facebook parduotuvėje galima kurti atskiras kolekcijas, sugrupuoti produktus ir pan.

4

Sukuriamas Instagram puslapis, kuriame keliamos įvairios nuotraukos.

zoe-instagram-feed

5

Pasirenkate, kiek paskutinių nuotraukų rodyti (pavyzdys – rodomos 5 nuotraukos iš Instagram profilio) ir jas visas matote savo el. svetainėje, pasirinktoje vietoje.

6

Instagram taip pat matote visas prekes sukeltas jūsų parduotuvėje, matote prekių kainas, jos atsinaujina automatiškai.

Tokiu principu prekių šablonus galima kelti į Ebay, Amazon, Etsy ar kitas platformas.

Turėdami elektroninę svetainę, jūs dirbsite sau ir savo prekiniam ženklui, išvengdami trečios šalies keliamos rizikos sunaikinti jūsų ilgai kurtą verslą.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad daug klientų ieško prekių tiesiog Google. Savo elektroninę parduotuvę galėsite paprastai sujungti su Google ir tada jūsų prekes rodys tarp paieškos rezultatų.

Teikiate paslaugas? Galima integruoti rezervacijos sistemas.

Jus sunku rasti? Elektroninėje svetainėje galima įkelti tikslų žemėlapį.

Jūsų prekinis ženklas turi įdomią istoriją? Galite ją perteikti įkeltais vaizdais ir video įrašais.

Esate dizaineris, dailininkas ar fotografas? Sukurkite savo darbų galeriją.

Kiek tai kainuoja? Priklauso nuo daugybės dalykų, tačiau informacinę svetainę ar nedidelės apimties parduotuvę kainuos sukurti apie 200-400 EUR, plius 20-50 EUR metinis jos išlaikymas. Tai labai nedidelės investicijos, galinčios padėti išsaugoti ir išplėtoti jūsų verslą.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *